pada
28 آذر 1401 - 22:02

۲ میلیون دام در گلستان علیه تب برفکی واکسینه می شوند

گرگان- مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: مرحله دوم طرح واکسیناسیون حدود دو میلیون دام سبک و سنگین روستایی و عشایری در گلستان علیه تب برفکی رایگان در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کاووسی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: دو میلیون رأس دام سبک و سنگین در گلستان علیه تب برفکی واکسینه می‌شوند.

مدیرکل دامپزشکی گلستان افزود: این طرح در کل استان به صورت رایگان اجرا شده و یک میلیون و ۴۰۰ هزار دام سبک و ۵۰۰ هزار دام عشایری که از استان خراسان شمالی و رضوی به استان آمده و همچنین دام‌های سنگین روستایی و عشایری در برابر این بیماری واکسینه خواهند شد.

وی عنوان کرد: مرحله اول این طرح در اوایل تابستان در استان اجرا شد و مرحله دوم هم اکنون در حال اجرا است و تا ۴۰ روز دیگر ادامه دارد.

کاووسی گفت: واکسیناسیون تب برفکی حداقل دو ماه در سال اجرا شده و گروه‌های جهادی و نیروهای دامپزشکی در این مسیر به ما کمک می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی گلستان توضیح داد که تب برفکی بیماری واگیر و ویروسی خطرناک است که در صورت شیوع، تلفات و خسارات سنگینی وارد می‌کند.

وی بیان کرد: بی اشتهایی، تب ۴۰ درجه، هاتاول و زخم‌هایی بر روی نقاط مختلف دام و افسردگی از علامت‌های برجسته تب برفکی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 920793