pada
10 اسفند 1401 - 09:25

اعزام ۱۰۰۰ مددجوی گلستانی به اردوی شوق زیارت مشهد مقدس

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان گلستان از تشرف ۱۰۰۰ مددجوی این استان به مشهد مقدس درسال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد گلستان، سید مصطفی کیاالحسینی معاون امورفرهنگی کمیته امداد استان گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۰۰ نفر از مددجویان گلستان در قالب طرح شوق زیارت با کمک حامیان، خیرین و مراکز نیکوکاری کمیته امداد به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

وی تصریح کرد:  زائران اعزام شده به این اردوها در دو گروه ، شامل زنان سرپرست خانوار و ایتام و دانش آموزان بودند.

کیاالحسینی راه اندازی این طرح را بستر مناسبی برای شناسایی و اعزام آن گروه از مشتاقان اهل بیت(س )دانست که به دلیل عدم تمکن  مالی، توفیق زیارت حرم امام شان از آنها سلب شده و ادامه داد: اردوهای شوق زیارت با هدف تقویت روحیه معنوی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و ترویج فرهنگ ناب ارتباط با اهل بیت(ع)، افزایش نشاط، تقویت رفتارهای دینی، تحکیم بنیان خانواده، و سبک زندگی دینی و اسلامی خانواده ها با استفاده از ظرفیت عظیم خیران در استان گلستان اجرا شد.

 معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه در کنار توجه به وضعیت معیشتی مددجویان تحت حمایت توجه به ابعاد مختلف توانمند سازی به ویژه توانمندسازی فکری و فرهنگی از اولویت های مهم این نهاد است، اعلام کرد : در راستای توجه به شان و کرامت زائران امام مهربانی‌ها ، تلاش کردیم از مکان‌های مناسب برای اسکان و پذیرایی استفاده کنیم .

وی اظهار کرد : برای اعزام هر یک از این مددجویان مبلغ یک میلیون تومان هزینه شده که در مجموع بیش ازیک میلیارد تومان برای این اردوهای زیارتی از محل کمک‌های و مساعدت‌های خیرین و منابع امداد استانی تامین شده است.

گفتنی است: استفاده از غذای تبرکی مهمانسرای حضرت ، تقدیم بسته‌های تبرکی اهدایی آستان قدس رضوی و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی با توجه به مناسبت‌های آن ایام و همچنین اجرای سه‌شنبه‌های مهدوی، از جمله برنامه‌های مهم در این سفر معنوی بود.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1065485